از اين سو به آن سو زناشویی میلیاردر سرگرمی

از اين سو به آن سو: زناشویی میلیاردر سرگرمی بازیگر ازدواج زندگی سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی‌شود

روحانی به سمت اصولگرایان نزدیک نمی‌شود. آقای روحانی همان راه خودش را ادامه خواهد داد، به صورت معمول جامعه را اداره خواهد کرد. 

روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی‌شود

روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی شود

عبارات مهم : سیاسی

روحانی به سمت اصولگرایان نزدیک نمی شود. آقای روحانی همان راه خودش را ادامه خواهد داد، به صورت معمول جامعه را اداره خواهد کرد.

به گزارش هفته نامه مثلث ؛ «عباس سلیمی نمین می گوید: «اصلاح طلبان متوجه شدند با این عملکرد دولت دوازدهم قدرت را از دست خواهند داد بر همین اساس تاکتیک ارزش تفاوت کرده که به مردم بگویند روحانی نتوانست انتظارات را برآورده کند و جهت ۱۴۰۰ گزینه ای را معرفی می کنیم که بتواند.»

روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی‌شود

این تحلیلگر پرسشها سیاسی اعتقاد است: «چه آنها که بحث عبور از روحانی را مطرح می کنند و چه آنها که به زبان اعلام حمایت دارند ولی بیان انتقادهای صریح را نیز حق خود می دانند هر دو گروه یک نشانه را دنبال می کنند و آن امتیازگیری از روحانی است.»

گزیده گفت وگوی سلیمی نمین با مثلث را با هم می خوانیم:

روحانی به سمت اصولگرایان نزدیک نمی‌شود. آقای روحانی همان راه خودش را ادامه خواهد داد، به صورت معمول جامعه را اداره خواهد کرد. 

– من فکر می کنم چه دفاع اینها (سلبریتی ها) از آقای روحانی و چه رویگردانی اینها از آقای روحانی خیلی وزن و ارزشی به لحاظ سیاسی ندارد ولی متأسفانه جامعه ما به گونه ای شده است که هر کسی به خودش اجازه می دهد در حوزه به شدت پیچیده سیاسی وارد شود و نه تنها اظهار نظر کند، بلکه انتظار داشته باشد، نظرش مرجع باشد یعنی نظری بدهد که الزاما به آن توجه کنند. اگر توجه نکنند گویا غفلتی کرده اند. این مساله باید اصلاح شود.

– این به نظر من یک نوع بیراهه رفتن است که ایجاد شده، علت مهم هم احزاب هستند. احزاب به علت آن که می خواهند راه سخت خود را در جذب اندیشه ها و تفکرات پی نگیرند، در مسیر سهل می روند. امکاناتی به فوتبالیست یا هنرپیشه می دهند تا آنها موضع گیری داشته باشند و بعد این موضع گیری ها را دستمایه جلب آرا کنند. در حالی که آرا باید بر اساس یک تفکر و اندیشه برتر حاصل شود.

– می دانیم که فلان هنرپیشه در پرسشها جزئی سیاسی قدرت درک ندارد چون مطالعه ندارد. چطور کسی که از کمترین مطالعه ای در این حوزه برخوردار هست، می تواند راجع به همه پرسشها پیچیده سیاسی سخن بگوید؟ آیا باید ما این را اصالت دهیم؟ اعتقاد دارم چه به نفع کسی صحبت کنند و چه از کسی عبور کنند نباید ارزشی جهت آنها قائل شد.

روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی‌شود

– نخستین ریشه کمپین پشیمانی را در سهل گیری پرسشها سیاسی می دانم.

– جریانات سیاسی امروز حاضر نیستند زحمت تولید اندیشه را بر دوش بکشند چون یک نیروی صف نیاز به عقبه فکری دارد؛ حال آن که امروز همه نیروهای این جریان در صف قرار گرفتند و کار اجرایی می کنند، در عوض جهت انجام امر سیاسی به کار سطحی مشغول هستند چون هیچ عقبه و تئوریسین سیاسی ندارند.

روحانی به سمت اصولگرایان نزدیک نمی‌شود. آقای روحانی همان راه خودش را ادامه خواهد داد، به صورت معمول جامعه را اداره خواهد کرد. 

– تئوریسین سیاسی کسی نیست که فقط یکی، دو کتاب غربی بخواند و یکی، دو مفهوم ثقیل را مطرح کند، خیر صاحب نظر سیاسی باید متناسب با پرسشها راه حل بدهد، اصلاح طلبان به این کار بنیادین و البته سخت تن نمی دهند منتها به ابزارهای سطحی این گونه متمسک می شوند.

– جریانات سیاسی چون مبنا ندارند، تحت شرایط عمل و لحظه ای عمل می کنند. در حالی که اگر مبنا داشته باشند، تحت شرایط عمل نمی کنند.

روحانی به اصولگرایان نزدیک نمی‌شود

– جریانات سیاسی هر دمی به نوعی عمل می کنند. گاهی با آقای هاشمی درگیر می شوند، گاهی ایشان را به حد اوج می رسانند، اصلا نوسانات ارزش فاجعه است.

– آقای روحانی یک شخصیتی با خصوصیات کاملا روشن و نوع رویکردهایش مشخص است . آقای روحانی بر خلاف احمدی نژاد که خیلی سابقه روشنی در پرسشها سیاسی کشوری نداشت، در بالاترین سطوح بود. زمانی مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشت. بعد نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی شد. موضع او را می شد در پرسشها متفاوت شناسایی کرد. در واقع آشنایی دقیقی از او وجود داشت.

– امروز می گویند که «آقای روحانی عوض شده است است.» آخر این حرف شوخی هست. آقای روحانی کجا عوض شده است است؟ کجا او عوض کردن کرده است؟ آقای روحانی همان نفر دوم آقای هاشمی رفسنجانی و دبیر شورای عالی امنیت ملی است که به لحاظ گرایش ها و رویکردها، کاملا یک روندی را طی کرد، حالا شاید بعضی نقطه نظراتش عوض کردن کرده باشد ولی تغییرات مبنایی نیست. یعنی آیا آقای روحانی به لحاظ خصلت و شاخصه هایش عوض کردن کرده است؟ پاسخ قطعا منفی هست. آیا به لحاظ رویکردی نسبت به دولت اولش عوض کردن کرده است؟ یعنی می توان گفت در دولت یازدهم خصوصیاتی داشت ولی الان در دولت دوازدهم خصوصیات دیگری دارد؟ قطعا خیر.

– در دولت یازدهم با همین وزرای کلیدی در وزارت کشور، وزارت اطلاعات و وزارت خارجه کار کرد بعد همه خصوصیت هایش ثابت هستند بنابراین من فکر می کنم این کسانی که امروز بحث عبور از آقای روحانی را مطرح می کنند، یک تاکتیکی را به کار می گیرند و آن این که آنها قبلش هم می دانستند که آقای روحانی جهت حل پرسشها اقتصادی معجزه نخواهد کرد.

– (اصلاح طلبان و کارگزارانی ها به نوعی دنبال عبور از آقای روحانی هستند؟) بله، به این علت که جهت آنها بیّن است که در آخر دولت دوازدهم یک کارنامه مطلوب به جامعه ارائه نخواهد شد. بنابراین آینده سیاسی خودشان را نمی خواهند با این کارنامه گره بزنند.

– مگر کسانی که می خواهند از آقای روحانی عبور کنند، قصد قیام علیه او را دارند؟ خیر، تا ۱۴۰۰ با آقای روحانی جلو می روند. عبور از روحانی یعنی چه؟ یعنی ما دیگر در حرف آقای روحانی را قبول نداریم. کسی که می گوید من انتقاد می کنم، نظر او هم همین هست. مگر اینها می توانند آقای روحانی را از ریاست قوه مجریه کنار بگذارند؟ خیر، نه توانایی این کار را دارند و نه نظام می گذارد.

– خیلی فرقی نمی کند چه کسانی که می گویند ما آقای روحانی را تحمل می کنیم تا ۱۴۰۰ و چه کسانی که می گویند ما از آقای روحانی عبور کردیم. نتیجه هیچ فرقی نمی کند، همه این افراد تا آخر دوره ریاست جمهوری آقای روحانی هستند و با او قطعا مدارا خواهند کرد. حالا بعضی شاید از طریق انتقادات امتیازاتی بگیرند و بعضی ها با ترساندن عبور سیاسی امتیازاتی بگیرند ولی در کل رویکردشان تفاوت چندانی نمی کند.

– عمده اصولگرایان از این که آقای روحانی ضعیف تر از آن چیزی که قبلا ارزیابی می کردند، بشود به شدت دلواپس هستند؛ به خاص این که ما امروز با دشمنی های بیشتری از جانب قدرت های طرفدار صهیونیسم مواجه هستیم.

– اصولگرایان فهیم و عمده اصولگرایان اصلا چنین آرزویی ندارند که آقای روحانی ضعیف جلوه گر کند و نتواند پرسشها جامعه را حل کند. آرزو دارند آقای روحانی بتواند در جهت خدمت به مردم گامی بردارد. بنابراین خیلی انتقادات پررنگی نمی کنند به روحانی.

– اصولگرایان از اول اعتقاد بودند فردی مثل آقای قالیباف که واقعا ۱۸ ساعت کار می کرد و پرسشها جامعه را در بخش پایتخت کشور عزیزمان ایران حل می کرد و کرده بود، می توانست در این شرایط کشور را به تحرک دربیاورد.

– آقای روحانی مثل مرحوم آقای هاشمی، اصلاح طلبان را می شناسد. فکر می کنید آقای هاشمی به اصلاح طلبان اعتماد داشت ؟ خیر. می دانست که بعضی از این مردها فقط دنبال وقت هستند که یک ضربه هولناکی بزنند، اگر منافع ارزش ایجاب کند. بنابراین آقای روحانی نیز اعتمادی به این افراد نداشت و الان هم ندارد چون نظر آنها برایش خیلی تعیین کننده نیست.

روحانی به سمت اصولگرایان نزدیک نمی شود. آقای روحانی همان راه خودش را ادامه خواهد داد، به صورت معمول جامعه را اداره خواهد کرد.

– الان خیلی برخورد وقت طلبانه در جریان اصولگرا نمی بینیم. هیچ اصولگرایی تا الان نگفته که ما نسبت به آقای روحانی اشتباه کردیم. تصویر ذهنی مان را نسبت به آقای روحانی عوض و مثبت خواهیم کرد. البته اصولگرایان آرزوی موفقیت جهت دولت آقای روحانی می کنند و جهت او این وقت را ایجاد می کنند که بتواند کار کند.»

واژه های کلیدی: سیاسی | اصولگرایان | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz